Bangalore newsDelhi NewsGenelgurugram NewsNoida NewsPune News

Akıllı telefonlar, Yeni Yıl için teknolojik hediyeler sıralamasında birinci oldu – RusyaHaber

30 Aralık 2021 12:17

MegaFon uzmanları, Rusların Yeni Yıl için en sık akıllı telefonlar, kablosuz kulaklıklar, akıllı saatler ve akıllı hoparlörler vereceğini buldu. Bu veriler, Aralık 2021’de perakende ağındaki satışların analizi sonucunda elde edildi.

Geleneksel olarak, tüketici elektroniğine olan talep Aralık ayının sonuna doğru artıyor. MegaFon Perakende ağındaki bu tür malların satışlarında en büyük zirve 25 ve 26 Aralık’ta kaydedildi.

Bu dönemde toplam satışlar birim bazında %35, parasal olarak ise %41 arttı. En büyük satış artışı akıllı hoparlörlerde kaydedildi – bu ürün kategorisinin satışları Yeni Yıla kadar %134 arttı.

Çoğu zaman, Ruslar akıllı telefon satın alır. Aralık ayının ikinci yarısında bu gadget’ların popülaritesi %40 arttı. Ortalama olarak, Ruslar bir akıllı telefona 23 bin ruble harcıyor ve Apple, Xiaomi ve Samsung en popüler markalar.

Popülerlik sıralamasındaki ikinci satır kablosuz kulaklıklar tarafından alındı. Yeni Yıla kadar bu mallara olan talep% 85 arttı. Satış liderleri JBL, Honor ve Xiaomi idi ve ortalama satın alma fiyatı 4,4 bin ruble idi.

Üçüncü sırayı akıllı saatler aldı. Akıllı saatlerin popülaritesi %33 arttı. En popüler markalar Apple, Amazfit, Huawei’dir. Ruslar diğer modellerden daha sık olarak Huawei Watch Fit, Apple Watch SE 44mm, Amazfit GTS 2 Mini’yi seçti ve ortalama satın alma fiyatı 17,1 bin ruble idi.

Source link
https://www.gazeta.ru/tech/news/2021/12/30/17085589.shtml


Source link

Related Articles

प्रातिक्रिया दे

आपका ईमेल पता प्रकाशित नहीं किया जाएगा. आवश्यक फ़ील्ड चिह्नित हैं *

Back to top button
panelci.org - Ressources et information concernant panelci Resources and Information.

panelci.org

Renew Now
This website uses cookies to give you the most relevant experience by remembering your preferences and repeat visits. By clicking “Accept”, you consent to the use of all the cookies.
Warning: some page functionalities could not work due to your privacy choices